bir ruh hali olarak “Bronson”

bronson-it’s a sin

Önce yukarıdaki linke tık tık…

images

 

Hissediyorum evvelden beri. İd ile süperego birbirlerini yiyorlar, egoyu falan takan yok. Biri diyor ki “Çekil önümden vallahi gırtlaklayacağım”, diğeri diyor ki “Kafayı mi yedin ölen öldüğüyle kalır, sen de hapislerde çürürsün. Hem sonra o ayakkabıları kim alacak sen hapse girersen?”. Süperego akıllı tabi; ahlaktan giriyor, egonun da sufleleriyle şah mat.

Sanat ya da film eleştirmeni değilim. Ama filmlerin ve şarkıların hayatıma yön verdiği kesin. Bronson’da o filmlerden biri ( Yok vallahi Tom Hardy oynuyor diye değil 🙂 ). 80’lerin o manik hali ile kafayı ünlü olmakla bozmuş şiddet eğilimli, deli bozuk”Bronson” bana kafamın içinde çılgınca dönen kapışmayı anımsatıyor. O kapıdan çıkamıyorum bazen. Sonra da düşünüyorum kendi kendime, ben niye bütün bunlara kafa yoruyorum, kafamın içindeki sesleri neden durduramıyorum? Hayır deli değilim ve evet aslında hepiniz kadar deliyim. Hepiniz delisiniz. Hepiniz defektlisiniz. Hepimiz bozuğuz ve bizi güzel yapan da bu. Mükemmel olamamanın muhteşemliği var hepimizin üstünde.

Mükemmelliğe takmayın bu kadar. Kırışın, saçlarınız beyazlasın, biraz kilo alın ne bileyim işte o pastayı yiyin mesela. Zarar vermeden esneyin biraz. Basit olun işte. İnsan olun, insan gibi hissedin. Kurtlu elma olun, markette parafinle parlatılmış elma olmayın.

Ne bileyim olmayın işte…

 

e.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.