Minimalist olduktan sonra yapmayı bıraktığım 5 şey- 5 things that I never done again after being minimalist

13137654_f520

Selam,

Alışkanlıklar kolay bırakılmıyor hepimiz biliyoruz. Ama  yaptığımız köklü değişikliklerin, hayatımızda aslında var olmasını istemediğimiz alışkanlıklardan vazgeçmek için iyi bir zamanlama olduğunu düşünüyorum. Tabiki Minimalisme adaptasyon sürecini fırsat bildim ve artık gururla söyleyebilirim; İşte Minimalist olduktan sonra yapmadığım 5 şey;

Hi,

We know that habits cannot be left easily. However, I think fundamental changes we made in our lives are the good time to renounce our habits we don’t want to have in our lives. Obviously, I took advantage of adaptation process of minimalism and can say proudly; so, 5 things that I never done again after being minimalist:

  • Gereksiz yere alışveriş yapmak

Gerçekten ve gerçekten aşık olmadıkça kıyafet namına hiçbir şey almıyorum. Kapsül Gardrop sağ olsun, neye ihtiyacım var/yok keşfetmem çok kolay oluyor. Ne alacağınızı bildiğinizde nereden alacağınızı da biliyorsunuz. Böylece güle güle indirimde gereksiz yere harcanan paralar, hoş geldin doğru yerde doğru zamanda yapılan alışveriş.

  • To go to shopping needlessly

Indeed, as long as I don’t fell in love, I never buy any clothes. The capsule wardrobe provides me to explore what I need to not easily. If you know what you buy, you can also know where you buy from. Thus, goodbye money which is spent needlessly, welcome shopping in the right place at the right time.

  • Başkalarının olumsuz tutum ya da davranışlarına kafayı takmak

Gerçi önceden de taktığım pek söylenemez ama nadir de olsa hayatımı bununla zehir ettiğim anlar olurdu. Sonradan anladım ki aslında insanlar benim hakkımda yorum yaparken beni yermiyor; Kendi defolarını, kendi komplekslerini, kendi kıskançlıklarını yansıtıyor. Beni yererek kendini yüceltiyor. Bu tiplere hayatta başarılar dileyip, gülüp geçiyorum.

  • To be obsessed with others’ negative attitudes and behaviours

Though, I wasn’t obsessed with them before but although it is rate, there were some moments which make my life miserable. Afterwards, I understood that when people make comment about me, they don’t vilify me; they reflect their lacks, complexities and jealousy. They aggrandize themselves by vilifying me. I laugh off theö by wishing success for their lives.

  • İşi ailenin önünde tutmak

“Family matters” canlar! Aile dediysem 3. göbekten kuzenimden bahsetmiyorum.  Çekirdek ailemi kastediyorum. Ben mutluysam onlar da mutlu. İş olmazsa olmazım, çalışmaya, üretmeye bayılıyorum ama günün sonunda eve dönmek/dönebilmek en büyük hazine! Evdekilerle geçirdiğim her anın tadını çıkarmaya çalışıyorum ve beraberken “an”da oluyorum.  Elimde telefonla koltukta oturmanın -paylaşım namına- kimseye bir faydası yok! No teknoloji yes aile ile geçirilen kaliteli zaman.

  • To prioritize the work before your family

‘Family matters’ guys! I don’t mention my cousin from third ancestry as family. I mention elementary family. If I am happy, they are happy too. Work is my essential, I really like working, producing but it is a big value to return back to your home by the end of the day. I try to make the most of now with family and I would be in the ‘moment’ together. It is not beneficial for anybody to sit on armchair with mobile phone! Quality time with No technology, yes Family.

  • Başkaları memnun olsun diye kendinden ödün vermek

Başlık çok açık; Kendimden, karakterimden ve hayatımdan başkaları için ödün vermiyorum. Bu aslında benim nadir yaptığım ama yine de yaptığım bir şeydi. Tüm bu değişiklik dalgasıyla az da olsa kendimden ödün vererek hayatıma nasıl zarar verdiğimi anladım. Ortak noktada buluşmak başka bir şey başkasını memnun etmek için hayatımdan ödün vermek başka bir şey. Kabul görmek için uyumlu olmaya zorlanmaya hayır!

  • To deprive yourself just because of others’ satisfaction

The title is very clear; I don’t deprive my character and my live for others. This is a rare thing I do and at least the thing I do. I understood with all change waves how I damage my life by depriving myself. Meeting in a commo point is a different issue, depriving my live to satisfy others it another issue. No for being compatible just to be accepted!

  • Sürekli mutlu olmaya çalışmak

Mutluluğun pazarlandığı bir dönemde yaşıyoruz. Her kitap, her program, her yazı mutlu olmak üzerine. “Alışveriş yapın mutlu olun”, “Mutsuz musunuz? Çikolata yiyin geçsin”, “Çocuğunuz mu ağlıyor? Oyuncak alın mutlu olsun”.  Hepsi yalan; Mutsuz olmak da mutlu olmak gibi insani bir duygudur. Her duyguyu yaşamak gerek ve bunu yaşamayanın kendisine insan demesi de biraz garip geliyor doğrusu.

  • To always try to be happy

We live in the period in which happiness is marketed. All books, all programs, all writings are related to being happiness. ‘Go to shopping, be happy’, ‘Are you unhappy? Eat chocolate to be recovered’, ‘Is your child crying? Buy a toy to make him happy’. All is lie. Being unhappy is a human feeling as being happy. All feelings need to be experienced and it is very strange for the people who don’t experience this and say themselves as human.

İşte bunlar Minimalist olduktan sonra yapmayı bıraktığım 5 şey. Gerçekten hayatımı bu yönde değiştirmek bana çok iyi geldi. Sonuçta bir hayatımız var ve onun hakkını vererek yaşamalıyız!

So, these are the 5 things that I never done again after being minimalist. Chancing my life in that direction made me good. We have got only one life in the end and we live it by remunerating this!

#keepitsimple

ege

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.