Kaçmak yok! 

Hepimiz ara ara kaçmak istiyoruz değil mi? Şöyle bir güzel çekip gitmek. Arkana bakmadan. Sanki kafamızın içindekiler bizimle gelmeyecekmiş gibi…

Ama geliyor, kafayı temizlemeden gezegen de değiştirsen fayda etmez. Canını sıkmamayı, kafaya takmamayı sadece yoluna bakmayı öğrenmeden huzuru bulmak zor.

En yakınınızdaki insanlar sizin için en büyük kuyuları kazabilir. Arkanızdan bir çuval konuşup yüzünüze gülebilir. Bunun tam aksine hiç tahmin etmediğiniz biri en zor anınızda size el uzatabilir. Hayat böyle değişik.

Her şey ve her şey bizde bitiyor. Kafadaki çatışmayı bitirmeden huzuru bulmak zor. Ben hayatımdaki dengeyi, güzel ve olması gereken sınırları çizerek, minimalist olarak sağlamaya çalışıyorum. Peki ben nasıl biriyim? Ne yapıyorum?

Zannetmeyin ki doğada, bir çiftlikte tavuklarla beraber yaşıyorum. Hayır. Şehirdeyim, şehrin göbeğinde ait olduğum yerdeyim. Sanmayın ki sakin müzikler dinleyip, meditasyon yapıyorum. Hayır, rap dinliyorum, hiphop dinliyorum, g’n’r dinliyorum ama çöp müzik dinlemiyorum. ( sosyal mesaj da vereyim yeri gelmişken; şu ön yargılarınızı kaldırın ve Türkçe rap dinleyin, ne şairler, ne kalemler, ne müzisyenler var kıymeti bilinmeyen. ). Hayatıma gereksiz hiçbir şeyi – ne maddi, ne manevi- sokmuyorum. Evet sağlıklı besleniyorum, evet spor yapıyorum, evet elimden geldiğince düzenli yaşamaya çalışıyorum (uyku problemim her ne kadar beni zorlasa da en azından sabahları belli bir saatte kalkıyorum). Bol bol eğleniyorum. Sevdiğim arkadaşlarımla sık sık görüşüyorum. Yeni arkadaşlar ediniyorum. Zaten bana iyi niyeti ile gelen herkes hoşgelir hayatıma. Zararlı ve toksik ilişkilerden kendimi uzak tutuyorum ve arkamdan kim ne konuşuyorsa onları yukarıya havale ediyorum. Bu saydıklarımı yazması kolay da yapması zor bunun farkındayım. Hepsi sabretmekte, şükretmekle çözüldü, çözülüyor, çözülecek.

Sözün özü şu hayattan kaçmayın, kendinizden kaçmayın. Cesur olun, kendinizi tanıyın, nasıl biri olduğunuzu bilin. Kendi doğrularınız olsun. Bir yolunuz olsun ve o yolda yürüyün.

#keepitsimple

ege

Bir Cevap Yazın