Kim demiş bikini giyemeyiz diye!

Klişeleri bir yana bırakın leydiler, hazırlanın gidiyoruz!

Kabul edilen güzellik normlarını yıkmaya bir bir ant içtik. Bikinimize, mayomuza, “crop top”larımıza kimse karışamaz. Artık oram çıktı, buram pörtledi gibi bahaneler yok. Vücudumuza uygun bikini ve ya mayoyu bulup serin sulara cup diye atlıyoruz. Şimdi seslerinizi duyar gibiyim, “Tamam alalım ama nasıl?” 

Hiçbirimiz 90 60 90  olmak zorunda değiliz. Mevsim ayırmaksızın sürekli kırılan güvenimiz yüzünden ne giyeceğimiz konusunda kararsız ve güvensiz kalıyoruz. Hepimizin vücut tipi farklı ve muhtemelen yanlış bikini/mayo tercihi yaptığımız için kendimizi rahatsız hissediyoruz. Ama bu iş böyle olmamalı. Kafayı minimalleştirdiğimize göre artık “diğerlerinin” ne dediğini takmıyoruz, doğru tercihi yapıyoruz ve her yaz yaşadığımız sahil paniğini bu yıl aşıyoruz! Şimdi size doğru bikiniyi ve mayoyu nasıl seçeceğinizi ve bunu en uygun fiyata nerede bulabileceğinizi anlatacağım.

Vucut-tipine-gore-mayo_bikini

Buraya dikkat!

Göğüslerin büyük olması plaj modasına engel değil. Yapılması gereken en önemli şey, doğru modelleri seçerek vücudun farklı bölgelerini ön plana çıkarmak. Bunun için kemerli tasarımlar ya da tek parça mayolar kullanabilirsiniz. Bikini üstünü koyu, altını ise açık renklerde seçmek de yakalamak istediğimiz şahane görüntüyü sağlayabilir. Küçük göğüslüler için ise klasik dolgulu ama özellikle açık renkli üçgen bikiniler ile daha dolgun bir görünüme kavuşuyoruz. Öyle sütun gibi bacaklarımız olsun istiyorsak kenarı ipli bikinilere saldırıyoruz.

 Ya mayolar?

 Tanımladığım anda aklınıza “Sahil Güvenlik” dizisini getirecek düz ve tek renkli bir mayolar ise tüm vücudu daha ince ve uzun gösteriyor. Demek ki bu adamlar o kırmızı düz renk mayoları kullanarak boşuna efsane olmamışlar. Ayrıca sosyal medyada bolca ve boy boy fotoğraflarına rastladığımız dünyaca ünlü birçok yıldızın tercihi olan renkli ve yüksek belli bikiniler kalçaları daha büyük ve çekici gösteriyor. Ayrıca unutmadan straplez bikiniler omuzları daha geniş göstermesinden dolayı oldukça popüler olduğunu da ekleyelim.

Nasılını anladık, peki nereden bulacağız?

Akıllı alışverişin formülü iyi araştırmak. Kaliteyi uygun fiyata almak ve tabii ki ihtiyacımız olan kadarını almak. Benim için en kolay yöntem internetten alışveriş yapmak. Bu anlamdada www.morhipo.com dan oldukça faydalanıyorum. Öncelikle aldıklarım çok hızlı bir şekilde kargolanıyor. Hem çok sayıda çeşit var, hem de her bütçeye göre ürün bulmak mümkün. Sezon ürünleri kadar özel indirim kulübünde de ihtiyacımız olanı gerçek fiyatının çok altına bulmak mümkün.

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.