INSTAGRAMING

Instagram Hesaplarında Herkesin En Az Bir Kez Paylaştığı Fotoğraflar

Biliyorsunuz ki sosyal medya artık hayatımızın bir parçası. Hatta geldiğimiz noktada hayatımız sosyal medyanın bir parçası. Her birimiz bir şekilde ne yaptığımızı, günümüzü nasıl geçirdiğimizi, hatta o an neler yaptığımızı çevremize aktarmak istiyoruz. Ben de bugün, bu gece ”Instagram” hesaplarımızda istemsiz bir şekilde pişti olduğumuz ve her birimizin en azından bir kere postladığı fotoğrafları ele almak istedim. Bunu yazarken kendime koyduğum ufak bir hedef var. O da; Bu yazıyı okurken benim çok ama çok uzaklarda olmam gerektiği… Tabi ki de o değil. Okurken ”evet gerçekten ya, aaa harbiden, evet evet ben de bunu yapıyorum sürekli, abi yılın tespiti” geyiklerinize konu olmak. Nefesler tutuldu… Bakalım siz bu maddelerden, kaç tanesini Instagram hesabınızda paylaşmışsınız?

Mirror selfie

Instagram hesaplarımızın %80’ini oluşturan bu model, içine kendi yorumunuzu kattığınızda ve çevrenizde size güzel gelen ne varsa kareye aldığınızda size bol bol ”like” getiren bir taktik

İyi hazırlanmış bir masa

Gelinlerin tatsız telaşlarına dönüşmediğinizde ve görsel bir anlam kazandığında, paylaşılan resimde kendinize ait minik bilgiler bile bulabileceğiniz Instagram aleminin en mantıklı ve en iştah açıcı güzel postları bence.

Konser anıları

Kim ne dersin konser ortamının, o heyecanın bu dünyada tarifi olduğunu düşünmüyorum. Hele ki katıldığınız ve uzun süredir severek takip ettiğiniz, müziğini dinlemekten keyif aldığınız biriyse tadından yenmez bir hal alıyor. Aslında şahsi fikrim telefonların kapanması ve anın yaşanması ama ister istemez insan bir kaç anı ölümsüzleştirmek istiyor.

Flashbackfriday & Throwbackthursday

İlk başlarda ne olduğuna ve insanların bunu neden yaptığına dair en ufak bir fikrim olmamasına rağmen; şimdi atacak resim bulamadığınızda daha önceki başarılarınızı tekrar gündeme getirmenin biraz kibarcası olduğu düşünüyorum. Aslında bir nevi kendi kendinizi retweetlediğinizi düşünün.

Snapchat filtreli bir selfie

Olmazsan olmaz büyümez çiçeklerim dırım dırım dırım…. ACİLEN SON BULMASI GEREKEN BİR AKIM! Snapchat kamerasının cillop gibi oluşu inkar edemeyeceğim bir gerçek. Buraya kadar tamam. Ama hunharca her gün bir evcil hayvana, bir uzaylı veya başında çiçeklerin uçuşması pek tercih edebileceğim bir yöntem değil. Hele bir de üzerinde yazısıyla paylaşanlar var. KÖYÜNÜZE DÖNÜN!!!!!

Kahve, kitap ve bir tutam kültür şoku

Bana bunlarla gelin bebeğimmm! Like atmaktan kesinlikle sıkılmayacağım bu yüzyılın en büyük koalisyonu! Tabi ki de eski sevgilinize gönderme yapacağım diye amatörce bütün bir kitabın altını çizip paylaşmadığınızda hayat çok daha güzel.

Quotes

Etrafınıza pozitif enerji saçmak veya düşmanlarınızı ortadan ikiye çatır çatır çatlatmak için bire bir.

Instax

Kesinlikle dünyanın elektrik süpürgesinden sonra en yaratıcı icatlarından biri olabilir. Siyah-beyaz dönemlerimizden kalma bir adeti modern hale getirme fikri gerçekten güzel. Ama keşke biraz daha ucuz yapsaydınız şu aletleri. :((

 

 

Yazan: Bedirhan Taşçı

 

Bir Cevap Yazın