2018 Baharı Renkleniyor!

Renkler her zamanki gibi moda trendlerini belirlemede öncü rol oynuyor. Düzenlenen moda haftaların sonrasında Pantone, 2018 ilkbaharın renklerini bizler için gün yüzüne çıkarıyor.

Renklerin hikayelerine de vurgu yaparak bize kendimizi anlatma şansı sunan Pantone, “Moda Renkleri Trend Raporu”nda 2018 baharına damga vuracak 12 rengi bizlerle paylaşıyor. Kendimizi iyi hissetmemizi sağlayan; farklılık ve canlılıklarıyla bize enerji ve huzur veren renkler, adeta kaleidoskop etkisi yaratıyor.

 

Bu yılın moda trendlerinde canlılığın yanı sıra önemli bir özgüven ve olumlu bir havanın da varlığı hissediliyor. Bu tabii ki sade ve natürel renklerden vazgeçildiği anlamına gelmiyor.  Kimsenin genel geçer kalıplara sokulmak ve sıradan olmaktan hoşlanmadığı günümüzde bu renkler herkese kendini özgürce ifade etme şansını tanıyor.  Pantone’nin bizlere sunduğu 12 renk, bu duygu durumunu kanıtlar nitelikte. Oyuncu, eğlenceli, karmaşık ve dikkat dağıtıcı bir havaya sahip bu renkler adeta insan ruhunun bir yansıması.

 

Pantone bu çarpıcı 12 rengin yanı sıra ben ve benim gibi sade renkleri daha çok kullananlar için bu 4 klasik rengi de beğenimize sunuyor.

 

 

kaynak:https://www.pantone.com/fashion-color-trend-report-new-york-spring-2018

Bir Cevap Yazın