Kim bu DJ Bey?

Hem dijital platformlarda hem de çeşitli festivallerde adını duymaya başladığınız bir isim ; Dj Bey.

Peki kim bu Dj Bey?

Aslında İzmirlilerin çok yakından tanıdığı, tüm Türkiye’de adını duyanın dans etmeye başladığı Emrah Göktaş‘tan başkası değil. Kişisel bir proje olarak başladığı DJ Bey ile geleneksel Türk müziklerini Batı altyapılarıyla harmanlayarak uluslararası elektronik müzik sahnesine yeni bir soluk getiriyor. Ünlü şairlerin şiirlerinden tutun da, Yeşilçam sineması ve dönemin müziklerine kadar farklı eserlere setlerinde sıklıkla yer veren müzisyen, ülkemizin sanat mirasının gizli cevherleri ve arka sokakları ile günümüz dinleyicisi arasında bir köprü kuruyor.

unnamed (2)

Böylelikle yabancı dinleyicileri yerel müzik repertuarıyla tanıştırırken, yerli dinleyicileri de kökleriyle buluşturuyor. Geleneksel ve sıra dışı olanı başarıyla bir araya getirmekte olan DJ Bey, hem Türkiye’nin hem de uluslararası müzik camiasının gelecek vaat eden sanatçılarından biri.

Bize oryantal ritimlerle evrensel ezgileri bir arada deneyimleme şansını sunan DJ Bey ile bir yandan yenilikçiliğiyle şaşırtan diğer yandan da aşinalığıyla kendine bağlayan bir müzik şöleni bizi bekliyor.
Sadece müziğiyle değil, giyimi ve hayata karşı takındığı pozitif tutumla da herkesin dikkatini çeken çok sevgili Dj Bey’i instagramdan takip edebilir, çalışmalarını soundcloud’dan dinleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın